Tirana
overcast clouds
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
23 %
3.6kmh
90 %
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
38 °
Hën
39 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

Këngëtari shqiptar i dhuron shtëpi familjes së pastrehë, në ditën e Kurban Bajramit

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Këngëtari Labinot Tahiri, është një prej artistëve të cilët përveç angazhimeve të tij, një rëndësi të madhe u jep dhe njerëzve të cilët janë në vështirësi ekonomike.

Si çdo herë tjetër edhe sot Labinoti është përpjekur që të qëndrojë sa më afër familjeve të cilat kanë nevojë për ndihmë.  Ai në ditën e Kurban Bajramit ka bërë një tjetër dhurim bujar. Përmes një videoje në rrjetet sociale. Labi ka treguar se ai bashkë me mbështetësit e tij kanë bërë me banesë një familje.

Këngëtari dhe ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës i ka falenderuar të gjithë ata persona të cilët kontribouan, teksa ka falenderuar të gjithë ndjekësit për festën e Kurban Bajramit.

“Urime Kurban Bajramin! Sot jemi në Kaçanik, për të ia bërë përhajër banesën e re nanës loke dhe vajzez se saj, të cilat ishin duke qêndruar jasht nëpër koridore të banesave tjera. Shqiptarë të dashur, Zoti ju bekoftë që keni ndihmuar edhe këtë rast! Me dashuri, Labi Kosovë e Shqipërisë”, shkruan Labi.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img