Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
82 %
0.5kmh
75 %
Hën
21 °
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
20 °
E hënë, 18 Tetor, 2021
spot_img

Këngëtari i njohur shpallet fajtor për akuzat e abuzimit seksual

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Këngëtari i njohur botëror, fitues i çmimeve Grammy, R. Kelly është shpallur fajtor për akuzat për abuzim seksual. Akuzat e ngritura ndaj tij u shqyrtuan nga një trupë gjykuese e përbërë nga 12 persona, të cilat arritën në përfundimin se Kelly duhet të shpallet fajtor.

Këngëtari 54-vjeçar akuzohet se drejton një ndërmarrje kriminale me bazë në Çikago, e cila rekrutoi akuzuesit e tij për sulm seksual dhe dhunë psikologjike.

Kelly u arrestua në korrik 2019 me akuzat federale për shantazh dhe shkelje të Aktit Mann, i cili ndalon transportin e grave ose vajzave me qëllim prostitucioni ose shthurje.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img