Tirana
light rain
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
73 %
2.1kmh
75 %
Sht
22 °
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
33 °
Mër
34 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

Këngëtari i famshëm R Kelly dënohet me 30 vite burg, për shantazh dhe trafikim vajzash të mitura

spot_img

Lajme të ngjashëm

Këngëtari i famshëm amerikan R Kelly dënohet me 30 vjet burg pasi u shpall fajtor për akuzat për shantazh dhe trafikim seksual. Shtatë gra kanë folur në gjyq dhe kanë treguar “poshtërimin” që u kishte bërë R Kelly.

“Ti je abuzues, je i paturpshëm, je i neveritshëm dhe egoist. Shpresoj që të shkosh në burg për pjesën tjetër të jetës”, ju drejtua Jane Doe 2 këngëtarit amerikan në sallën e gjyqit.

albsig

Duke i kërkuar gjykatësit një vendim të butë, avokatja e Kelly-t, Jennifer Bonjean tha se këngëtari e kaloi fëmijërinë e tij në një shtëpi “shumë kaotike” ku ai gjithashtu ishte abuzuar seksualisht. Avokatja mbrojtës e cilësoi atë si një “gjeni muzikor”. “Zoti Kelly mohon se ai është ky përbindësh,”, tha Bonjean.

Kelly hyri në sallën e gjyqit pak para orës 10:40 të mëngjesit (me orën amerikane) i veshur me kostum kaki burgu – këmishë të mbyllur – një këmishë e bardhë e poshtme, flokë të prerë afër dhe syze të zeza. Gjashtë persona u ulën në rreshtin e mbështetësve të Kelly-t, duke përfshirë tre gratë që pretendonin se ishin motrat e tij.

Në një memo në fillim të këtij muaji, prokurorët thanë se këngëtari i turpëruar meritonte të paktën një dënim 25-vjeçar, nëse jo më shumë, për “dekadat” që kaloi duke abuzuar dhe shfrytëzuar seksualisht gratë dhe vajzat e mitura.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img