Tirana
scattered clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
0.5kmh
40 %
Die
25 °
Hën
27 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
E diel, 4 Qershor, 2023

Këngëtari i “Faithless”, ndahet nga jeta në moshën 65-vjeçare Maxi Jazz

Lajme të ngjashëm

Maxi Jazz, këngëtari kryesor i bandës britanike Faithless, ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare.

Ish-anëtarja e grupit, Motra Bliss bëri me dije lajmin e hidhur teksa njoftoi se Jazz vdiq i qetë në gjum në shtëpinë e tij në jug të Londrës mbrëmjen e djeshme.

Faithless ishin të njohur për këngët teke, duke përfshirë God Is A DJ, Ëe Come 1 dhe Insomnia, një nga tre hitet më të mira në 1996.

Një deklaratë e shpërndarë në Instagramin thuhet: “Ai ishte një njeri që ndryshoi jetën tonë në shumë mënyra. Ai i dha kuptimin dhe mesazhin e duhur muzikës.

Ai ishte gjithashtu një qenie njerëzore e bukur me kohë për të gjithë dhe një urtësi që ishte sa e thellë dhe e arritshme. Ishte një nder dhe, natyrisht, një kënaqësi e vërtetë të punoja me të. Ai ishte një tekstshkrues brilant, një DJ, një budist, një prani e mrekullueshme në skenë, dashnor i makinave, folës i pafund, person i bukur, busull moral dhe gjeni”.


Më shumë