Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
2.1kmh
0 %
Enj
39 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
37 °
Hën
37 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

“Kënga Magjike”, zbulohen këngëtarët gjysmëfinalistë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Nesër më datë 3 dhjetor në Pallatin e Kongreseve do të organizohet nata e parë gjysmëfinale e festivalit “Kënga Magjike”. Festivali këtë vit do të jetë live dhe pjesëmarrës janë disa nga emrat më të njohur të muzikës shqiptare.

Janë bërë të ditur gjithashtu këngëtarët që kanë arritur të kualifikohen në gjysmëfinale dhe pjesëmarrja e tyre në dy netët.

Gjysmë finalja do të zhvillohet me datat 3 dhe 4 dhjetor, ndërsa nata finale do të mbahet me 5 dhjetor.

Nata e parë

1. STINE

2. JULIANA PASHA

3. KLAJDI HARUNI

4. STRESI

5. SARDI

6. KASTRO ZIZO

7. SHPAT KASAPI

8. MATEUS FRROKU

9. KLEJTI & GERTA MAHMUTAJ

10. ERIK LLOSHI & ANXHELA PERISTERI

11. BLERTA GACE ft VIN VELI

12. ARINDA GJONI

13. XHESIKA POLO

14. REVOLT KLAN

15. ERGI DINI

16. B2N FT. ORETA

17. DRISELDA KANINA

18. BLEDI U.S.

19. EGZONA

20. BRUNO

21. JOZEFINA SIMONI

22. ALAR BAND

23. ARDIT CUNI

Nata e dytë

1. FLORI

2. AURELA GACE

3. ALBERIE HADERGJONAJ

4. ENDRI PRIFTI

5. MARIZA IKONOMI & KLEA

6. ALTIN GOCI

7. RENIS GJOKA

8. BURN

9. VENERA LUMANI & LINDI ISLAMI

10. VALON SHEHU

11. ELSON BRAHA

12. KETLIN PJALMI

13. ALEX

14. FLORIANA REXHEPI

15. FILLORETA RACI

16. RINOR DYRMISHI

17. ELIDA KRYEZIU

18. MANUEL MOSCATI

19. FRANC KORUNI

20. THE CURLIES

21. SEMI JAUPAJ

22. JANEX TRIO

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img