Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
51 %
3.1kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
26 °
Enj
27 °
Pre
27 °
Sht
29 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Këndonte himnin teksa ekspozonte të brendshmet, bashkëshortja e futbollistit të njohur rrezikon tre vite burg

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

47bc2e2825160084c338a2a3b2d67349

Gruaja e futbollistit të njohur ukrainas Mykola Moroziuk mund të dënohet me burg për abuzim me simbolet shtetërore.

Kjo ka ardhur pasi Irina Moroziuk ndau më 1 shkurt në rrjetet e saj sociale një video ku dëgjohe duke kënduar himin.

Video që ka qarkulluar në rrjetet tregon Irinën të veshur me një bluzë blu të ngushtë dhe pantallona të gjera, dhe ekspozon të brendshmet e verdha, duke kombinuar kështu dhe ngjyrat e flamurit ukrainas.

Veshja e saj u konsiderua e papërshtatshme. Sipas avokatit ukrainas Yuriy Yurchenko, ajo mund të përballet me deri në tre vjet burg për abuzimin e simboleve të shtetit.

“Sipas Nenit 338 të Kodit Penal të Ukrainës, abuzimi me simbolet shtetërore dënohet me gjobë, ose arrestim deri në 6 muaj ose arrest deri në 3 vjet ,” thuhet ndër të tjera.

Screenshot_1.pngScreenshot_2.png

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img