Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
48 %
4.1kmh
0 %
Die
28 °
Hën
33 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“Kemi zbuluar pika që shesin karburant të përzier në Shqipëri’’, reagon për mediat GFI Albania

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e183a559147046dfdeb999cb29d859bc

Reagon për mediat kompania GFI Albania, e cila pezulloi punën për markimin dhe kontrollin e naftës në Shqipëri, edhe pse është e vetmja kompani që mund ta kryejë.

Por për përfaqësuesit e kompanisë, nuk është faji i tyre pasi kanë respektuar kontratën duke dërguar njoftime për ndërprerjen e punës, e cila u pezullua më 10 dhjetor.

Megjithatë kompania jep edhe disa detaje me interes për publikun shqiptar, i cili furnizon mjetet e tij me karburant.

 “Kemi zbuluar pika që shesin karburant të përzier”, deklaron GFI Albania. Po kështu ajo publikon edhe shifrën e evazionit fiskal, i cili arrin në 70 milionë dollarë në vit për karburantet në Shqipëri.

“Kemi dërguar njoftime për ndërprerjen e punës. E kemi ndërprerë punën më 10 dhjetor. Nuk janë zbatuar kushtet e detyrimet sipas kontratës. Kemi patur detyrë edhe monitorimin e naftës bruto. Autoriteti na hoqi të drejtën e markimit të naftës bruto. Kemi patur detyrë edhe monitorimin e naftës bruto”, deklaron GFI Albania.

LEXO EDHE:KONCENSIONI I DYSHIMTE, DENONCIME PER SHANTAZH, DHE LOJA ME MARKIMIN E NAFTES NE SHQIPERI. CILA ESHTE GFI DHE HISTORIA E TERHEQJES SE QEVERISE RAMA

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img