Tirana
clear sky
-6.5 ° C
-6.5 °
-6.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Mër
6 °
Enj
7 °
Pre
9 °
Sht
10 °
Die
11 °
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

“Kemi të njëjtat probleme si 100 vjet më parë”, revoltohet gazetarja për 28 Nëntorin: Në vafshim si po vemi, do jemi aq poshtë sa dhe sot

spot_img

Lajme të ngjashëm

Në 110 vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë urime të ndryshme kanë ardhur nga artistë të shumtë, nga politika si dhe nga qytetarët. Mirëpo, gazetarja Dojna Mema ka vendosur që në këtë 28 Nëntor mos ketë një urim për këto festa, por një revoltë.

Në llogarinë e saj në “Instagram”, ajo ka publikuar disa rreshta të Faik Konisës, ku shkruan: Sot është dita kur zgjohet një lloj katergorie “patriotësh” patatinash që e bëjnë qesharak patriotizmin në vetvete.

Fjalët e Konices janë shkruar në 1900-en , kështuqë kursejeni “O sa mirë me ken shqiptar” e lloj-lloj teprimesh të tilla sepse nuk është mirë ‘me ken shqiptar’ kur ke po të njëjtat probleme si 100 vjet më parë.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dojna Mema (@dojnamema)

Më shumë


spot_img

spot_img