Tirana
clear sky
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
41 %
2.6kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
35 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“Kemi rritje rastesh, shtrime në spital dhe vdekje!”, Komiteti Teknik jep ALARMIN: Ky qytet ka incidencën më TË LARTË

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

43276a8f7fc1a2bda4ebde030f043b4c

Komiteti Teknik është duke diskutuar situatën nga koronavirusi në vendin tonë, pas rritjes së ndjeshme të rasteve gjatë ditëve të fundit.

Shefja e departamentit të epidemiologjisë, Silva Bino tha se përveç rritjes së shtrimeve dhe numrit të vdekjeve, ka edhe ulje të moshës së të të prekurve me koronavirus.

Qyteti me incidencë më të lartë rezulton Saranda.

“Kemi rritje të numrit të rasteve, incidenca është rritur. Nuk është një rritje shumë e lartë, është 209, por që për ne ka shumë rëndësi. Por vëmë re edhe rritjen e incidencës 2 javore që shkon në 378 raste për 100 mijë banorë. Kemi dhe rritje të shtrimeve në spital dhe rritje të vdekjeve. Rritja më e madhe vihet re në Tiranë, por edhe në Durrës e Fier, pavarësisht se incidenca më e lartë vihet re në Sarandë”, u shpreh Bino.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img