Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
1kmh
75 %
Sht
13 °
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

“Kemi një dimër të egër para”, Rudina Hajdari: Nuk ka shanse që PS të fitojë në zgjedhjet vendore

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-deputetja Rudina Hajdari thotë se mundësitë që Partia Socialiste të fitojë në zgjedhjet vendore të vitit të ardhshëm janë të pakta, për shkak të pakënaqësisë së madhe qytetare ndaj qeverisjes.

Ndër të tjera ajo paralajmëroi se kemi para një “dimër të egër politik”.

“Nuk mendoj se PS ka shumë shanse. Në këto kushte ku jemi sot, duke marrë parasysh kushtet ekonomike, duke marrë parasysh protestat e ndryshme që qytetarët po vetëorganizohen, kemi shumë probleme social ekonomike, që po e bën akoma më të vështirë, edhe për ata që marrin rroga. Kur të vijnë zgjedhjet lokale asnjë qytetar nuk ka për t’i harruar këto. Unë mendoj që do të kemi një dimër shumë të egër përpara dhe zgjedhjet lokale do të jenë në pranverë.

Prandaj nuk mendoj Partia Socialiste është shumë e rehatuar në këto momente, besoj shumë fort që ata e ndjejnë rrezikun dhe Partia Demokratike duhet ta kapë këtë shans dhe jo vetëm të organizohet për zgjedhjet lokale, por duhet të mbështesë të gjithë qytetarët, duke dalë në protesta, si një lloj mekanizmi për të qenë streha e tyre, jo vetëm e demokratëve, por e gjithë qytetarëve që janë të pakënaqur”,  u shpreh Rudina Hajdari në A2Cnn.

Më shumë
spot_img
spot_img