Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
51 %
2.1kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
18 °
E martë, 4 Tetor, 2022

“Kemi histori të fortë mes nesh”, Blinken i përcjell Kurtit dhe Osmanit mesazhin e Biden

spot_img

Lajme të ngjashëm

Departamenti amerikan i Shtetit ka publikuar videon nga takimi i Sekretarit të Shtetit, Antony Blinken me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani dhe kryeministrin Albin Kurti.

Blinken u ka përcjellë Osmanit dhe Kurtit përshëndet e ngrohta të presidentit të SHBA-së, Joe Biden.

Ai ka theksuar se Kosova është një partner i palëkundur i Shteteve të Bashkuara të Amerikës .

“Mirëdita të gjithëve. Zonja Presidente, Kryeministër, e mrekullueshme të ju kemi të dyve këtu në Departamentin e Shtetit dhe në Shtetet e Bashkuara. Kosova është një partner i palëkundur i Shteteve të Bashkuara dhe mendoj se siç e dini të gjithë, ka një histori të gjatë dhe të fortë mes nesh, veçanërisht me Presidentin Biden, i cili ju dërgon përshëndetjet e tij të ngrohta për të dy”, thotë Blinken.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img