Tirana
overcast clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
75 %
1kmh
100 %
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
9 °
Hën
8 °
E enjte, 2 Shkurt, 2023

“Kemi frikë se ai do të vrasë edhe motrën e vogël”, familja e 35 vjeçares hap dyert e mortit: Autori na ka kërcënuar se do të hedhë bomba në shtëpi

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë tronditi mbrëmjen e djeshme Prishtinën. Sokol Halili vrau pa mëshirë ish-bashkëshorten e tij shtatzënë, Hamide Magashi, para ambienteve të jashtme të maternitetit. Pas ngjarjes makabre i riu ndodhet ende në arrati, ndërsa familja e 35 vjeçares ka hapur dyert e mortit.

Motrat e së ndjerës po qëndrojnë me frikë në shtëpinë e prindërve të tyre në fshatin Llugaxhi të Lipjanit sepse thonë se ish-burri i Hamides, Sokol Halili, i ka kërcënuar se do të hedhë tre bomba në shtëpinë e tyre.

Burbuqe Magashi, motra e 35 vjeçares ka rrëfyer për mediet në Kosovë dhe  kalvarin e vujatjeve të  së ndjerës gjatë bashkëjetës me bashkëshortin.

 “Ishalla pshtojmë me mend. Motra me hangër dhe 35 vjet shumë e vështirë. Po kqyrim shteti çka bën tash. Mbrëmë s’kena guxu me flejt, policia janë kanë te dera, por nashta na vranë ai edhe motrën e vogël se u mbush në motrën e vogël, se motra e vogël e ka ndalë motrën Hamide në shtëpi. Se ai ka pas qef me mbajtë me dhunë motrën në shtëpi. Motra ka ndejt e martuar 3 muaj”, tha motra e së ndjerës për Gazetën Express.

Burbuqe Magashi deklaron se ish-burri i motrës së saj që u vra mbrëmë, i ka kërcënuar se do të hedhë tre bomba në shtëpinë e tyre në Llugaxhi të Lipjanit.

“Ai u sillë nëpër sokak, edhe ne u frikësojshim se thojke ka me jua gjuajt 3 bomba dhe kom me ja çu shtëpinë nockout. Thojke Shukrinë me burrë kam me mbytë edhe djalin tem”.

Më shumë


spot_img

spot_img