Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
31 %
9.3kmh
0 %
Hën
22 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“Kemi caktuar datën për uljen e avionin të parë në aeroportin e Kukësit”, Rama: Do sjellim ata që më kanë sharë nga Londra

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d82968ffd7e6b2014f2a57b984e1b8e5

Kryeminsitri Edi Rama ndodhet në Kukës ku ka prezantuar skuadrën e Kukësit për 25 prillin.

Në fjalën e tij Rama ka folur për të ardhmen e Kukësit dhe aeroportin, i cili do të “çel derën për turizmin”. Kryeministri u shpreh se është caktuar data kur do të ulet avioni i parë në aeroportin e Kukësit, por zgjodhi të mos ta thoshte se kur konkretisht.

Ashtu si edhe më herët Rama tha se fluturimi i parë do të jetë për të gjitha ata që e shanë dhe e ofenduan se nuk do të behej aeroporti i Kukësit.

“E ardhmja e Kukësit është turizmi dhe me aeroportin që do të ketë do të çel dyert. Kemi caktuar edhe datën për uljen e avionit të parë në Kukës dhe për të sjellë ata nga Londra që më kanë sharë e përqeshur.

Shumë kush na thotë ç’na duhen portet dhe aeroportet, ne duam burg, së pari për bukë shqiptarët nuk kanë vdekur që nga koha e Skënderbeut, por nëse i referohemi bukës si metaforë që ka të bëjë me mirëqenien dhe sigurinë, aeroportet janë fabrika “buke”.

Krijojnë kushtet për të pasur mundësi ofertash të të gjitha natyrave për ta. Është fakt i njohur që një aeroport 1 euro e shpenzuar 23 euro të kthyera në një periudhë afatmesme. Aeroporet sjellin investime,” tha Rama ndër të tjera.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img