Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
54 %
1kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
43 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

“Kemi 50 mijë vota”, Shpëtim Idrizi arrin marrëveshje me Bashën, sulmon Edi Ramën: Servil që do të heqë çështjen çame dhe nga librat

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e8eb075a5fbb08a220167948988be897

Kreu i PDIU Shpëtim Idrizi arrin marrëveshje me kreun e PD Lulzim Basha për të marrë pjesë bashkë në zgjedhjet e 25 prillit, në një koalicion të madh opozitar.

Për gazetarët, Idrizi tha se çamët do t’i ofrojnë koalicionit 40-50 mijë vota. “PDIU do ti ofrojë aleancës 40-50 mijë vota. Ne jemi për një sinergji të përbashkët që Shqipëria të fitojë”, tha kreu i PDIU.

Më tej, ai sulmoi kryeministri Rama duke e quajtur servil me të huajtë.

“Kjo aleancë është kundër arrogancës së një njeriu të vetëm. Një njeriu që fyen bashkëpatrotetë e vetë. Është njeriu më servil me të huajtë. Është njeriu që hesht si greku më i mirë për ligjin e luftës. Është njeriu që hoqi çështjen çame. Sot po tenton ta heqë dhe nga librat”, shtoi ai.

Më shumë

spot_img
spot_img