Tirana
scattered clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
93 %
2.1kmh
40 %
Die
13 °
Hën
12 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
15 °
E diel, 5 Dhjetor, 2021
spot_img

‘Kemi 12 orë jashtë me pizhama dhe fëmijë’ protesta në Genova, banorët duan të futen në shtëpi (VIDEO)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Disa banorë në Genova po  protestojnë për t’u kthyer në shtëpitë e tyre në Via Walter Fillak, pranë urës Morandi që u shemb më 14 gusht.

 

Banorën u evakuuan nga banesat e tyre nga autoritetet për të qenë të sigurtë se ata të jenë jashtë rrezikut nga një shembje tjetër e urës po kur në mbremje donin të ktheheshin në shtëpi ata gjetën rrugën e bllokuar nga kordoni i policisë dhe iu është thënë se nuk mund të kalonin.

“Jam vonë për punë, duhet të shkoj në punë” , “kemi 12 orë jashtë në pizhama me fëmijë”, janë disa nga fjalët e banorëve që po flisnin me policinë.

Nga policia është lejuar të kalonin vetëm ata që kanë patur kafshë shtëpiake në shtëpi, por që shoqëroheshin nga policia.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img