Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
82 %
0kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
28 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021
spot_img

Këmbanë alarmi në Greqi, Delta përhapet në ishujt më të frekuentuar nga turistët

spot_img

Lajme të ngjashëm

Shqetësimi sa vjet dhe rritet për 3 ishujt grekë Mykonos, Tinos dhe Paros për shkak të rasteve të reja me Covid-19.

Sipas të dhënave të fundit të EODY pozitiviteti i Covid-19 vlerësohet në 4.27, 4.20 dhe 5.10%. Ndërkohë deri më tani në Greqi janë vaksinuar plot 5 milionë qytetarë.

Thuajse 50% e moshave të rriturve në vend janë tashmë të imunizuar nga COVID. Megjithatë ekspertët flasin për një valë të katërt që po kërcënon sërish shëndetin, që po vjen nga nga Delta.

Autoritetet po vëzhgojnë shpërthimin e infektimeve në disa ishuj, dhe tashmë kjo situatë pritet të diskutohet në mbledhjen e nesërme të Komitetit të Ekspertëve, ku vlerësimi i të dhënave mund të çojë në bllokime të reja.

Më shumë

spot_img