Tirana
clear sky
16.3 ° C
16.3 °
16.3 °
82 %
3.1kmh
10 %
Mër
24 °
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
20 °
Die
23 °
E mërkurë, 28 Shtator, 2022

Këlliçi i përgjigjet Braçes: U bë trim dhe i erdhi goja, të gjejë një vendstrehim të sigurtë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i FRPD-së, Belind Këlliçi ka reaguar pas deklaratës së deputetit socialist, Erjon Braçe, i cili e quajti kërriç.

“U bë trim, i erdhi goja” shkruan Këlliçi në postimin e tij, ndërsa e quan Braçen kone, pasi sipas tij nuk mund t’i thuash qen.

Drejtuesi i të rinjve demokratë paralajmëron deputetin e PS-së që të gjejë një vendstrehim të sigurtë, pasi protestat e tyre nuk do të ndalen.

Postimi i Belind Këlliçit:

Miq,

Sapo mori vesh qe protesta e sotme perfundoi, Erjon Brace u be trim, i erdhi dhe goja. Ky kone e vogel, se as qen nuk mund ti thuash, guxon te etiketoje te rinjte e FRPD si “barbare”. Barbar ne fakt, jane keta te cilet sot po betonizojne parkun e liqenit artificial. Barbare jeni ju, qe shtyni cdo dite qytetaret drejt vetvrasjes, ndersa per vete shtoni pasurite tuaja. Barbar je ti, qe per interesa korruptive dhe klienteliste, i hoqe buken e gojes qindra familjeve te Divjakes.

Sa per ne, te rinjte e FRPD, mos u shqeteso por gjej nje vendstrehim te sigurte, se aty do na kesh, cdo dite, cdo ore, ne balle te cdo proteste, ne mbrojtje te interesit qytetar.

Sa per mua, une jam krenar qe jam Tirons dhe do ta mbroj kete qytet nga te gjithe barbaret si ti, Veliaj, Rama dhe banda juaj ne pushtet.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img