Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
30 °
Mër
28 °
Enj
20 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

KED nuk ka pushime, vulos nesër fatin e ish-kryeinspektores së KLD-së

spot_img

Lajme të ngjashëm

5b1894142ae73be2ec9f9d0dbe9cdb49

Ish-kryeinspektorja e Këshillit të Lartë të Drejtësisë Marsida Xhaferllari do të përballet nesër në Këshillin e Emërimeve në Drejtësi.

Ajo do të mësojë nëse i plotëson ose jo kushtet për të qenë kandidate për Inspektoriatin e Lartë të Drejtësisë dhe Gjykatën Kushtetuese.

Ndërsa javën e ardhshme, KED do të nisë proccedurën e intervistimit të kandidatëve për ILD dhe Gjykatën Kushtetuese.

Xhaferllari kandidon për një prej 9 vendeve në Gjykatën Kushtetuese.

Më shumë

spot_img