KED e skualifikoi për herë të dytë nga gara për në ‘Kushtetuese’, Eugen Papandile depoziton padi në Apelin Administrativ

Publikuar tek: aktualitet, më 16:34 27-11-2020 KED e skualifikoi për herë të dytë nga gara për në ‘Kushtetuese’, Eugen Papandile depoziton padi në Apelin Administrativ Eugen Papandile

Pasi Këshilli i Emërimeve në Drejtësi e skualifikoi për herë të dytë nga gara për në Gjykatën Kushtetuese, Eugen Papandile ka depozituar një padi në Gjykatën e Apelit Administrativ, ku kërkon rikthimin në garë.

Papandile, i cili mban postin e Sekretarit të Përgjithshëm të GJK, u shkarkua nga KED,u rikthye në garë nga Gjykata Administratrive e Apelit, por u skualifikua sërish nga KED.

Tashmë pritet vendimi i Apelit Administrativ nëse Papandile do të rokthehet edhe njëherë tjetër në garën për vendin vakant në Gjykatën Kushtetuese.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rëndohet bilanci në vend: Qindra raste të reja me koronavirus dhe shumë viktima në 24 orë
Policia gjen armën me të cilën u vra 22-vjeçari Elidon Basha në Bulqizë, nuk është çiftja e gjahut »
Article Logic
Execution time: 0.013682126998901
array(1) { ["section"]=> string(124) "ked-e-skualifikoi-per-here-te-dyte-nga-gara-per-ne-kushtetuese-eugen-papandile-depoziton-padi-ne-apelin-administrativ-229341" }