Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
57 %
4.6kmh
0 %
Hën
23 °
Mar
27 °
Mër
27 °
Enj
26 °
Pre
26 °
E hënë, 16 Maj, 2022
spot_img

Kë kryebashkiak sulmoi Rama? Gazetarja thotë emrin: Ka një raport që…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama u tregua i ashpër sot në fjalën e tij drejtuar kryebashkiakëve socialistë, duke i paralajmëruar publikisht se mund të përfundojnë të pandehur në SPAK.

Analisti Artur Zheji ka thënë se Rama shënjestroi një kryebashkiak në jug, por gazetarja Klodiana Lala nuk ngurroi t’i thotë emrin. Sipas saj bëhet fjalë për kryebashkiakun e Vlorës, pasi ekziston një raport që ka zbuluar shkelje në këtë institucion, tha ajo duke shtuar se nuk e disponon dhe nuk e ka parë raportin.

Zheji: Ne e dimë por nuk duam të themi kush është, ka pasur përplasje, se është me origjinë malësore nga jugu ai djali. Janë dy dhe janë me origjinë nga Vlora këta persona, njërin e çoi në spital dhe u shërua.

Lala: Rama shënjestroi zotin Leli, se përplasja që kanë është e hapur. Është një raport ku pretendohet se në Bashkinë e Vlorës janë gjetur shkelje. Nuk e di çfarë shkeljesh.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img