Tirana
scattered clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
87 %
1.5kmh
40 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
2 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Ke garanci nga kreu i PD që do KANDIDOSH? Dashamir Shehi: Kam 7 vjet me Bashën, por unë emrin tim e bëj vetë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

00e9d51c6a9faf918b3b61776af49ba8

Aleati i Lulzim Bashës, kreu i LZHK-së Dashamir Shehi thotë se nuk e ka ende të qartë nëse, dhe se ku, do të kandidojë.

I pyetur nëse Basha i ka dhënë garanci, Shehi tha se me kryedemokratin ka 7 vite në koalicion, por ende s’e ka diskutuar se në cilën listë do të bëjë pjesë.

“Ne me zotin Basha kemi bërë marrëveshje, kemi 7 vjet që jemi bashkë. Zoti Basha është një drejtues eruopian i ri, modern, që i njeh rregullat e lojës. Këtu nuk folet për emrin tim, unë emrin tim e bëj vetë. Qëllimi ynë është për të maksimalizuar votën kundër Rilindjes, më pas se ku do jetë ky apo ai mbetet për ta diskutuar”, u shpreh Shehi në Euronews.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img