Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
75 %
Hën
30 °
Mar
33 °
Mër
34 °
Enj
39 °
Pre
40 °
E hënë, 15 Gusht, 2022
spot_img

KE dhe Austria shpërndajnë vaksina, 145 mijë doza Pfizer për Shqipërinë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Komisioni Evropian dhe Austria pritet që ditën e sotme të nënshkruajnë marrëveshjen për shpërndarjen e vaksinave anti-Covid për Ballkanin Perëndimor.

Në marrëveshje përfshihen 651.000 doza BioNTech/ Pfizer nga të cilat Shqipëria do të marrë 145.00 doza.

albsig

Të gjitha dozat e shpërndara do të financohen nga Komisioni Europian dhe do të ndahen me ndihmën e Austrisë.

Shpërndarja e parë për gjithë partnerët në Ballkanin Perëndimor pritet në maj, me dorëzime të rregullta që do të vazhdojnë deri në muajin gusht.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img