Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
58 %
0.5kmh
0 %
Enj
24 °
Pre
24 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
29 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Katrahurë në Athinë, erërat e forta rrëzojnë pemët dhe bien mbi makina (FOTO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

dbc9d3b5598980704e4b22a922b8c994

Moti i keq ka goditur mbrëmjen e djeshme qytetin e Athinës duke shkaktuar edhe dëmë të mëdha materiale.

Mediat greke raportojnë se pas përmbytjes së rrugëve dhe dëmeve të mëdha që janë shkaktuar nga rënia e pemëve, kanë arritur 150 telofonata në Departamentin e Zjarrfikësve.

Sakaq, bëhet me dije se disa zona në Athinë kanë mbetur pa energji elektrike.

Ekipet e zjarrëfikësve janë në terren dhe po punojnë për të riparuar problemet.

irakleio-2.jpgirakleio-zimies-2_copy.jpgirakleio-zimies-1.jpgautokinito-dentro-kakokairia-arthro.jpg

Më shumë

spot_img