Katër viktima nga Covid në Maqedoninë e Veriut dhe 162 raste të reja gjatë 24 orëve të fundit

Publikuar tek: rajon, më 15:30 01-10-2020 Katër viktima nga Covid në Maqedoninë e Veriut dhe 162 raste të reja gjatë 24 orëve të fundit

Katër persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut gjatë 24 orëve të fundit.

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se në 24 orët e fundit janë bërë 1350 testime për coronavirus, ndërsa 162 raste kanë rezultuar pozitiv.

Prej tyre në Shkup-75, Kumanovë-14, Dibër-1, Shtip-5, Prilep-5, Tetovë-13, Strugë-1, Veles-2, Manastir-5, Ohër-2, Kavadar-2, Gjevgjeli-3, Strumicë-10, Kriva Pallankë-3, Radovish-4, Koçan-12, Probishtip-1, Valandovë-1, Vinicë-2, Shën Nikolla-1.

Kujtojmë që deri më tani në Maqedoninë e Veriut 743 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi, ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në 18.138.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pas tërmetit të fortë në Greqi, tronditet Turqia, ja sa ishte magnituda
Shqiptarët e Malit të Zi do të kenë himnin e tyre, ja si do të jetë »
Article Logic
Execution time: 0.011579990386963
array(1) { ["section"]=> string(100) "kater-viktima-nga-covid-ne-maqedonine-e-veriut-dhe-162-raste-te-reja-gjate-24-oreve-te-fundit-222348" }