Tirana
clear sky
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
87 %
0.5kmh
0 %
Hën
20 °
Mar
20 °
Mër
16 °
Enj
20 °
Pre
21 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

Katër turistë përfundojnë me sukses fluturimin e parë në orbitën e Tokës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Katër persona u kthyen në Tokë nga një fluturimi tre-ditor jashtëtokësor në bordin e një kapsule SpaceX CrewDragon.

Ky është fluturimi i parë në hapësirë nga persona jo-austronautë, por turistë.

Gjatë fluturimit, kishte zero komunikim midis tokës dhe orbitës.

Kapsula ra në Oqeanin Atlantik. Ajo që ju mbetet 4 personave tashmë është të festojnë me familjet e tyre rikthimin me sukses në Tokë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img