Tirana
clear sky
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
80 %
1kmh
1 %
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
9 °
Die
10 °
Hën
4 °
E enjte, 27 Janar, 2022

Katër shqiptarë prangosen në Spanjë, pjesë e rrjetit të drogës me 100 të arrestuar më parë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Katër shqiptarë janë arrestuar gjatë nëj operacioni policor në Spanjë, të akuzuar për prodhim dhe tregtim të kanabisit.

Sipas autoriteteve spanjolle, ata ishin pjesë e një rrjteti të gjerë të drogës, që gjatë një aksioni të Europol u përmbyll me 100 të arrestuar nga kombësi të ndryshme.

Megjithatë 4 shqiptarët dhe një spanjoll vijonin të prodhonin drogë në disa magazina në qytete të ndryshme të vendit kryesisht mes Barcelonës dhe Tarragonës.

Në këto magazina që mendohet se ishin të braktisura, policia gjeti plot 1500 rrënjë të kanabisit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img