Katër shpërthime të fuqishme: Avionët izraelitë godasin bazat ushtarake në Damask të Sirisë

Publikuar tek: bota, më 23:13 04-12-2017 Katër shpërthime të fuqishme: Avionët izraelitë godasin bazat ushtarake në Damask të Sirisë

Të paktën katër shpërthime të fuqishme janë raportuar ditën e sotme në Damask të Sirisë.

Mediat në vend shkruajnë se avionë në forcave ajrore izraelite kanë bombarduar disa objektiva ushtarake në Damask, ndër to edhe bazën Jemraya. Raportohet gjithashtu se ushtria siriane është kundërpërgjigjur.

Sulmet e Izraelit në Siri nuk janë të pazakonta. Ato kanë nisur që prej vitit 2011 kur në Siri shpërtheu lufta, dhe tashmë janë kthyer në rutinë. Sulmet me avion, murtaja dhe raketa nga Izraeli shënjestrojnë bazat e ushtrisë së qeverisë siriane.

Përgjigja e Izraelit për këto sulme është se “ne sulmojmë këdo që na sulmon”. /Newsbomb.al

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Edhe një përpjekje e dytë për të shembur stadiumin, ndiqni pamjet e shpërthimit ‘live’
Gjykata Supreme mbështet urdhrin e Trump, 6 vende myslimane nuk lejohen në SHBA »
Article Logic
Execution time: 0.010730981826782
array(1) { ["section"]=> string(97) "kater-shperthime-te-fuqishme-avionet-izraelite-godasin-bazat-ushtarake-ne-damask-te-sirise-101982" }