Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
42 %
4.6kmh
0 %
Sht
31 °
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
E shtunë, 25 Qershor, 2022
spot_img

Katër qytetarë humbin jetën nga Covid, ja sa raste të reja u regjistruan në 24 orët e fundit në Kosovë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës ka njoftuar se në 24 orët e fundit kanë rezultuar pozitiv me Covid 236 qytetarë, si dhe janë regjistruar katër humbje jete. Janë shëruar 780 qytetarë, duke e çuar numrin e përgjithshëm të të shëruarve në 215.665 që nga fillimi i epidemisë.

Njoftimi i plotë:

albsig

spring

18 Shkurt 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Nga 2.648 testime, 236 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 4 raste të vdekjes.

Sot janë shëruar 780 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 215.665.

Në total numri i rasteve aktive është 5.961.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img