Tirana
scattered clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
81 %
2.1kmh
40 %
Hën
10 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
11 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Katër mësues të infektuar me Covid-19, mbyllet shkolla 9-vjeçare në Kavajë, nis mësimi online

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

afdeb74740743c550dd8f1073805ca6f

Katër mësues të shkollës 9-vjeçare në Blerimaj të Kavajës kanë rezultuar pozitiv me Covid-19.

Bëhet me dije se katër mësuesit e prekur me Covid, janë kontakte të dy mësuesve, të cilët pak ditë më parë kishin rezultuan pozitivë me Covid-19.

Rastet pozitive ka bërë që shkolla të mbyllet dhe të fillojë mësimi online për 40 nxënësit e saj.

Fatmirësisht deri më tani asnjë nga nxënësit nuk ka rezultuar pozitiv.

Kujtojmë që deri më tani në vendin tonë 480 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi, ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në 19,445.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img