Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
27 °
Mar
21 °
E premte, 17 Shtator, 2021

Katër kryeministrat e Rajonit takohen në Sarajevë, Rama pranë Vuçiç ndërsa Mustafa përballë tyre (FOTO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Katër kryeministrat e Rajonit janë mbledhur në një darkë në Sarajevë.

Kryeministri Edi Rama është ulur në krah të kryeministrit serb Aleksandër Vuçiç, ndërsa kryeministri i Kosovës Isa Mustafa përballë tyre në të djathtë.

Takimi i Edi Rama, Aleksandër Vuçiç,  Isa Mustafës dhe kryeministrit të Bosnjes Denis Zvizdiç është një takim koordinativ që i paraprin Samitit të Triestes. Pas Samitit të Berlinit, Vjenës dhe Parisit, i radhës është në Trieste me lideret e Ballkanit.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img