Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
E shtunë, 25 Qershor, 2022
spot_img

KATEGORIA SUPERIORE/ Tirana zyrtarisht kampione e Shqipërisë, fiton derbin dhe siguron titullin e 26-të në histori

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Tirana ka fituar 1-2 me Partizanin për javën e 33 të Superligës. Sfida e “Elbasan Arena” ka dhuruar emocione të forta, me bardheblutë që përmbysën Demat dhe siguruan titullin e 26 kampion në derbi.

Tre javë nga fundi i sezonit, golat e Seferit dhe Totre zhvlerësuan atë të Skukës, duke bërë që tifozët e Tiranës të pushtonin fushën në fundin e sfidës. Lojtarët dhe tifozët u bënë bashkë, duke festuar me trajnerin Shehi.

albsig

spring

Ndërkohë mes tifozëve të Partizanit dhe efektivëve të Policisë pati përplasje të dhunshme. Partizani ndodhet në vendin e tretë, në “luftë” për një vend në kupat e Europës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img