Hapësire reklamuese

Bota

Kate Middleton u diagnostikua me kancer, reagojnë Princ Harry dhe Meghan

Shkruar nga Newsbomb
Kate Middleton u diagnostikua me kancer, reagojnë Princ Harry dhe Meghan

Pas lajmi se Kate Middleton vuan nga kanceri, Princi Harry dhe Meghan kanë reaguar duke i uruar shërim sa më të shpejtë.

Në një deklaratë të shkurtër aty thonë: “Ne dëshirojmë shëndet dhe shërim për Kate dhe familjen, dhe shpresojmë që ata të jenë në gjendje ta bëjnë këtë privatisht dhe në paqe”.

Lexo edhe: Princesha Kate Middleton diagnostikohet me kancer

Princesha e Uellsit me anë të një video-mesazhi, në të cilën ajo i përshkroi dy muajt e fundit si “jashtëzakonisht të vështira për të gjithë familjen” tregoi se është diagnostikuar me kancer dhe ka filluar kimioterapinë.

Diagnoza e saj pason atë të mbretit Charles III, i cili po ashtu është me kancer.  Ashtu si mbreti, Kate, 42 vjeç, nuk specifikoi se çfarë lloj kanceri ka, por i kërkoi publikut dhe mediave të lajmeve të respektojnë dëshirën e saj për privatësi.

Deklarata e plotë e Kate Middleton

Doja të përfitoja nga ky rast për t’ju falënderuar, personalisht, për të gjitha mesazhet e mrekullueshme të mbështetjes dhe për mirëkuptimin tuaj gjatë kohës që po shërohem nga operacioni.

Kanë qenë dy muaj tepër të vështirë për të gjithë familjen tonë, por unë kam pasur një ekip fantastik mjekësor që është kujdesur shumë për mua, për të cilin jam shumë mirënjohës.

Në janar iu nënshtrova një operacioni të madh abdominal në Londër dhe në atë kohë mendohej se gjendja ime nuk ishte kancerogjene. Operacioni ishte i suksesshëm. Megjithatë, testet pas operacionit zbuluan se kanceri ishte i pranishëm. Prandaj ekipi im mjekësor më këshilloi që duhet t’i nënshtrohej një kursi kimioterapie parandaluese dhe tani jam në fazat e hershme të atij trajtimi.

Kjo sigurisht erdhi si një tronditje e madhe dhe William dhe unë kemi bërë gjithçka që mundemi për ta përpunuar dhe menaxhuar këtë privatisht për hir të familjes sonë.

Siç mund ta imagjinoni, kjo ka marrë kohë. Më është dashur kohë të shërohem pas një operacioni të madh në mënyrë që të filloj trajtimin tim. Por, më e rëndësishmja, na është dashur kohë për t’u shpjeguar gjithçka George, Charlotte dhe Louis në një mënyrë të përshtatshme për ta, dhe për t’i siguruar ata se do të jem mirë.

Siç u kam thënë atyre. Jam mirë dhe bëhem më i fortë çdo ditë duke u fokusuar në gjërat që do të më ndihmojnë të shërohem, në mendjen, trupin dhe shpirtin tim. Prezenca e William pranë meje është gjithashtu një burim i madh ngushëllimi dhe sigurie. Siç është dashuria, mbështetja dhe mirësia që është treguar nga shumë prej jush. Do të thotë shumë për ne të dy.

Shpresojmë se do ta kuptoni se si familje tani kemi nevojë për pak kohë, hapësirë ​​dhe privatësi derisa unë të përfundoj trajtimin tim. Puna ime më ka sjellë gjithmonë një ndjenjë të thellë gëzimi dhe mezi pres të kthehem kur të jem në gjendje, por tani për tani duhet të përqendrohem në një rikuperim të plotë.

Në këtë kohë po mendoj edhe për të gjithë ata që u është prekur jeta nga kanceri. Për të gjithë ata që përballen me këtë sëmundje, në çfarëdo forme qoftë, ju lutemi mos e humbni besimin apo shpresën. Ti nuk je vetëm.

 

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese