Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
72 %
5.1kmh
75 %
Die
15 °
Hën
13 °
Mar
8 °
Mër
10 °
Enj
13 °
E diel, 28 Nëntor, 2021
spot_img

KATASTROFA MJEDISORE/ Jo vetëm në Mjull Bathore, firma “KONTAKT SHPK” e Fatmir Bektashit “pushton” një tjetër zonë turistike në Tiranë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

VAzhdon prej ditësh katastrofa mjedisore e shkaktuar nga kompoania “KONTAKT SHPK” në pronësi të Fatmir Bektashit, e cila po mbush me inerte zonat turistike në periferi të Tiranës.

Fillimisht kanë qenë banorët e Mull Bathores ata që kanë denoncuar masakrën mjedisore nga kjo kompani, pork jo zonë nuk është e vetmja, pasi “KONTAKT SHPK” po mbush me inerte edhe një tjetër zonë turistike, atë në Fikas-Qeha.

Inertet që ka hedhur ndërtuesi Fatmir Bektashi i kompanisë “Kontakt”, kanë pushtuar toka në sipërfaqe të mëdha dhe që mund të shihen me sy të lirë. Askush nuk di të thotë se sa shkon dëmi mjedisor i shkaktuar aty.

Kjo firmë po ndërton kompleksin “Mangalem” në zonën e Ali demit në kryeqytet, por mijëra ton inertet e nxjerra nga ndërtimi i kompleksit po depozitohen në mënyrë të jashtëligjshme jo në zonat e caktuara, ndërkohë që edhe banorët e Ali dEmit ankohen se kompania punon edhe pas orës 23:00, kur fillon ora policore.

Pavarësisht ankesave të shumta dhe publikimit të skandalit në media, ende nuk ëhstë marrë asnjë masë ndaj kësaj kompanie, që vazhdon të punbojë e pashqetësuar.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img