Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
65 %
3.6kmh
75 %
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
26 °
Mar
23 °
Mër
25 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Katastrofa e zjarreve masive, shkon në 6 numri i viktimave në Turqi, vendi në “luftë” me flakët

spot_img

Lajme të ngjashëm

Rritet bilanci i viktimave si pasojë e zjarreve masive në Turqi. Ekipet e shpëtimit kanë gjetur trupat e dy personave të pajetë gjatë operacioneve të shuarjes së zjarrit në provincën jugore të Antalya-s, duke e çuar në 6 numrin e jetëve të humbura.

“Ne humbëm dy vëllezërit tanë heroikë të përfshirë në luftimin e zjarreve si dëshmorë. Dhimbja jonë është e madhe. Qoftë vendi i tyre parajsë”, shkruajti Bekir Pakdemirli, ministri i Bujqësisë dhe Pylltarisë i Turqisë në Twitter.

Si pasojë e përhapjes së flakëve me shpejtësi, u evakuan banorët e 6 qyteteve, si dhe u dogjën mbi 2 mijë shtëpi në Antalya.

Thuajse në të gjitha qytetet e Turqisë po lajmërohen e regjistrohen vullnetarë për të shkuar në “luftë” kundër zjarrit.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img