Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
48 %
4.1kmh
0 %
Die
28 °
Hën
33 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

KAS zbardh parregullsitë në qarkun e Tiranës për votimet, 51 persona votuan 123 herë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e sotme janë publikuar parregullsitë gjatë procesit të votimit dhe numërimit edhe në qarkun e Tiranës.

Pas kërkesës së KAS, administrata e KQZ ka zbardhur përmes kryqëzimit të të dhënave nga pajisja e identifikimit elektronik (PEI) se në zgjedhjet e 25 Prillit, në Qarkun Tiranë.

Mësohet se 51 qytetarë dyshohet se kanë votuar 123 herë në Qendra të ndryshme Votimi.

Nga të dhënat që kanë dalë tre persona kanë votuar nga 2 herë me të njëjtën kartë identiteti.

Ndërsa me shenjën e gishtit, 48 persona kanë votuar plot 117 herë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img