Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
48 %
4.1kmh
0 %
Die
28 °
Hën
33 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

KAS: Seanca për pavlefshmërinë e zgjedhjeve në Berat e Gjirokastër do zhvillohet nesër; Nis procesi për ankimimin e PD-LSI për Vlorën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Komisioni i Ankesave dhe Sanksioneve në KQZ, ka vendosur që seanca e radhës për kërkesën e PD dhe LSI për pavlefshmërinë e zgjedhjeve në Qarqet e Beratit dhe të Gjirokastrës, të mbahet nesër.

“KAS vendosi ta shtyjë seancën, për kërkesat ankimore që janë në këtë gjykim, për nesër në orën 09.00. Në lidhje për seancën për pavlefshmërin për Qarkun e Beratit… dhe Seancën për Gjirokastrën e shtyjmë nesër për në orën 09.00, datë 19 Maj. Më pas palët të jenë gati dhe do të vazhdojmë menjëherë me Beratin”, tha Ledio Braho i KAS.

Ndërkohë, sikurse Braho njoftoi, në KAS sapo ka nisur procesi me kërkesë ankimore të PD dhe LSI për shpalljen e pavlefshmërisë së zgjedhjeve në Qarkun e Shkodrës. PD pretendon se persona me rekorde kriminale janë përfshirë në shti-blerje votash në Vlorë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img