Tirana
light rain
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
2.6kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
18 °
Sht
18 °
Die
17 °
Hën
13 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Tjetër dështim i opozitës në KAS, bie kërkesa për rivotim në Qarkun e Vlorës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Komisioni i Ankesave dhe Sanksioneve (KAS) ka zhvilluar ditën e sotme një mbledhje për të shqyrtuar kërkesat ankimore në lidhje me procesin e zgjedhjeve në qarkun e Vlorës.

Kujtojmë që PS dhe PD ka kërkuar rivotim në këtë qark, pasi sipas tyre ka pasur manipulim të procesit të votimit dhe numërimit.

KAS ka rrëzuar kërkesën për rivotim në qarkun e Vlorës.

“KAS me shumicë votash vendosi: rrëzimin e kërkesës ankimore 36 të paraqitur nga PD-AN. Rrëzimin e kërkesës ankimore 49 të paraqitur nga LSI. Lënien në fuqi të vendimit të Komisionarit për rezultatin e votimit për qarkun e Vlorës”, tha relatori i ankimimit.

Ky është vendimi i tretë kundër kërkesave për përsëritje zgjedhjesh. Dje KAS rrëzoi kërkesën për përsëritje zgjedhjesh në Gjirokastër. Sot është pranuar numurimi i pjesësh i kutive në Berat.

Më shumë
spot_img
spot_img