Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
53 %
2.6kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
32 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

KAS refuzoi përsëritjen e zgjedhjeve në Gjirokastër, flet Ivo Kaso: Vendim i programuar, nuk ishte surprizë, beteja vazhdon në Kolegjin Zgjedhor

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Përfaqësuesi i PD-së, Ivi Kaso ka dhënë një deklaratë për mediat, pasi Komisioni i Ankesave dhe Sanksioneve mori vendimin që të mos rinumëroheshin votat apo të përsëriteshin zgjedhjet në Gjirokastër.

Kaso u shpreh se vendimi nuk ishte një surprizë dhe pritej, pasi KAS nuk kishte pranuar asnjë provë që vërtetonon masakrën e zgjedhjeve me 25 prill.

“Me vendimin e KAS për Gjirokastrën nuk ishte asnjë surprizë në këtë ngjarje të paralajmëruar që kur KAS refuzoi që të merrte provat që do të vërtetonin masakrën zgjedhore.

Kjo është një vendimmarrje e programuar.

Ky vendim do të ankimohet në “Kolegjin Zgjedhor. Shpreson që kjo ngjarje të mos përsëritet në procesin zgjedhor dhe shpresojmë që vendimmarrja e Kolegjit Zgjedhor të jetë e pavlefshme”,- tha Ivi Kaso.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img