Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
42 %
1.5kmh
0 %
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

KAS refuzoi përsëritjen e zgjedhjeve në Gjirokastër, flet Endrit Braimllari: LSI nuk bën asnjë hap pas, do i shkojë deri në fund betejës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sekretari i përgjithshëm i LSI, Endrit Braimllari ka dhënë një deklaratë për mediat, pasi Komisioni i Ankesave dhe Sanksioneve mori vendimin që të mos rinumëroheshin votat apo të përsëriteshin zgjedhjet në Gjirokastër.

Braimllari u shpreh se LSI nuk do të bëjë asnjë hap pas, duke thënë se do ta çojnë deri në fund vullnetin e qytetarëve.

“Është provuar dhe nga paisja elektronike në Gjirokastër dhe në Berat, që një person ka votuar më shumë se një herë duke delegjitimuar procesin.

Këto fakte tregojnë që 25 prilli ishte një maskakër zgjedhore. Asnjë hap pas nuk do bëhet dhe LSI do i shkojë deri në fund betejës për të cuar deri në fund vullnetin e qytetarëve,” tha ai.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img