Tirana
clear sky
13 ° C
13 °
13 °
58 %
2.1kmh
0 %
Die
13 °
Hën
19 °
Mar
16 °
Mër
11 °
Enj
12 °
E diel, 11 Prill, 2021
spot_img

KAS pranon kërkesën e PS, fleta e votimit në zgjedhjet e 25 prillit nuk do jetë me emrat, por me numra

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

KAS ka pranuar kërkesën e Partisë Socialiste duke rrëzuar kështu propozimin e bërë dy ditë më parë nga Komisionerit Shtetëror të Zgjedhjeve Ilirjan Celibashi për fletën e votimit.

PS kërkonte që kandidatët të vendoseshin me numra në listë në zgjedhjet e 25 prillit, ndërsa PD kërkonte që kandidatët të vendoseshin me emra.

Sipas KAS, orientimi i fletës së votimit do të jetë horizontale.

“Ky vendim hyn menjëherë në fuqi dhe publikohet në faqen zyrtare të KQZ-së. Për këtë vendim mund të bëhet ankimim.”, tha përfaqësuesi i KAS.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img