Tirana
few clouds
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
33 %
4.1kmh
20 %
Sht
32 °
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
41 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

KAS lejoi PD-në të garojë me 222 kandidatë, PS ankimon vendimin në Kolegjin Zgjedhor

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e sotme Komisioni i Ankesave dhe Sanksioneve në KQZ ka rrëzuar vendimin e Ilirjan Celibashit, i cili i hoqi 61 kandidatë koalicionit të PD-AN.

KAS ka pranuar listën e koalicionit PD-AN me 222 kandidatë për deputetë në zgjedhjet e 25 prillit.
Por Partia Socialsite nuk e ka pranuar këtë vendim dhe ka bërë me dije se do e ankimojë në Lolegjin Zgjedhor.

Përfaqësuesi i Ps në KQZ, Eridian Salianji, ironizoi me numrin e kandidatëve të PD, duke u shprehur se “shpejtësia e karrocës nuk varet nga numri i kuajve”.

Më shumë

spot_img
spot_img