Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Sht
33 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
39 °
Mër
40 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

“Kartolina nga dy botë” Rama publikon FOTOT dhe krahason hapjen e fushatës së socialistëve dhe demokratëve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama krahason përmes fotove takimet e djeshme të PS dhe PD, për hapjen e fushatës elektorale për zgjedhjet e 25 Prillit, dhe fton qytetarët të bëjnë dallimin.

Rama i cilëson pamjet nga aktiviteti i PD dhe pamjet nga aktiviteti i PS, si dy kartolina nga dy botë të ndryshme.  Gjithashtu kryeministri ka bërë dhe një krahasim të numrit të qytetarëve të cilët ndiqnin “live” hapjen e dy fushatave.

“MIRËMËNGJES dhe me këto kartolina nga dy botë, ju uroj një ditë të mbarë të gjithëve”- shkruan Rama.

Mënyra e çeljes së fushatave zgjedhore nga dy partitë kryesore në vend ishin tërësisht ndryshe nga njëra-tjetra.  Edhe pse në një situatë pandemie, ku nuk lejohen grumbullimet shumë simpatizantë të PD-së kanë shkuar në sheshin “Nënë Tereza”, ndërsa socialistët u kujdesën që të ruanin distancën dhe të kishin prezent vetëm kandidatët për deputetë.

Më shumë

spot_img
spot_img