Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
31 %
5.1kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
6 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

Karta e bankës u aktivizua pas 8 muajsh, sinjali që çoi tek Davide Pecorelli, inskenoi ngjarjen për të përfituar…(DETAJET E REJA)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Detaje të reja janë zbardhur në lidhje me biznesmenin Davide Pecorelli, i cili u zhduk në Shqipëri në janar dhe u gjet pas 8 muajsh në Itali në një gomone që po mbytej.

Mediat italiane bëjnë me dije se autoritetet italiane ranë në gjurmë pasi pas 8 muajsh u aktivizua karta e bankës.Si duket më 12 shtator biznesmeni ka tërhequr një shumë parash.

Ishte bashkëpuntori shqiptar (i ndihmuar nga avokati Giancarlo Viti), banues në Lama di San Giustino, i cili raportoi aktivizimin e bankës tek hetuesit. Për hetuesit kjo ishte dëshmi që tregonte se biznesmeni ishte gjallë dhe tashmë ishte kthyer në Itali.

Davide Pecorelli inskenoi vrasjen e tij për të përfituar siguracionin. Ai do të hetohet për mashtrim.

Kujtojmë që Pecorelli dyshohej se kishte vdekur, pasi makina e tij u gjet e djegur në Pukë, ndërsa brenda saj kishte mbetje kockore.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img