Tirana
overcast clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
77 %
3.6kmh
90 %
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
12 °
E diel, 28 Nëntor, 2021
spot_img

Karoca me kalë i preu rrugën, furgoni i burgut po transportonte Sokol Sanxhaktarin në momentin e përplasjes (FOTO-DETAJE)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Furgoni i burgut që u përfshi në aksident në Bradashesh, po transportonte për në spital Sokol Sanxhaktarin, dhëndërin e ish-kryebashkiakut Qazim Sejdini.

Sipas informacioneve të para, një karocë me kalë dyshohet se i ka prerë rrugën furgonit. Drejtuesi i karocës ka mbetur i plagosur dhe është transportuar në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Është e paqartë se përse furgoni i burgjeve kishte zgjedhur të kalonte në rrugën rurale. Nga pamjet në vendin e ngjarjes duket përplasja e fortë që ka shkaktuar ngordhjen e kalit.

Sokol Sanxhaktari së bashku me tre persona të tjerë, është i dënuar për 40-vjeçarit Florian Lamçe më 30 korrik të 2020-ës.

Njoftimi i plotë i Policisë:

Më datë 22.09.2021, rreth orës 12:20, në lagjen “28 Nëntori “, Elbasan, është përplasur mjeti i Policisë së Burgut Bradashesh me një karrocë që tërhiqet me kafshë dore.

Nga përplasja ka vetëm dëme materiale. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkaktut të aksidentit.

Foto nga vendi i ngjarjes:

frtghrtjr5j5j
sfswegweg3eg
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img