Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
E shtunë, 25 Qershor, 2022
spot_img

Karikatura që tallet rëndë me Ramën, “Çdo populli bën Partia”

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Artisti i njohur për karikaturat e tij, Bujar Kapexhiu ka realizuar edhe këtë herë një karikaturë mëse domethënëse.

albsig

spring

Në atë që ka vizatuar Kapexhiu shfaqet Rama me disa burra dhe gra të tjera duke folur.

Dëgjuesit në karikaturë shafqen duke ndjekur me vëmëndje dhe mbajnë në duar librin e Ramës “Kurban”, dhe një bust të Enver Hoxhës.

Pa dyshim që kjo karikaturë e Këpexhiut ka lidhje të fortë me aktualitetin politik të ditëve të fundit. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img