Tirana
clear sky
36.5 ° C
36.5 °
36.5 °
36 %
3.1kmh
0 %
Enj
34 °
Pre
37 °
Sht
34 °
Die
33 °
Hën
35 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Kardinal Ernest Troshani uron besimtarët mysliman: Gëzuar Bajramin e Madh, duhet të lutemi që popujt të hapin zemrat dhe të kenë paqe

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kardinali Ernest Troshani ka uruar të gjithë besimtarët mylsimanë për Festën e Fiter Bajramit.

Në urimin e tij, kardinali u është drejtuar të gjithë besimtarëve myslimanë shqiptarë kudo ku ndodhen, teksa u ka bërë thirrje të luten për paqe.

 “Kjo festë është për të gjithë shqiptarët. Duhet të lutemi të gjithë, që të gjithë popujt të kenë paqe dhe të bashkojnë zemrat. Ju uroj të gjithëve Bajramin e Madh, të mirat shpirtërore, paqe në familejt tuaja harmoni dhe besime. Zoti ju mbushtë me mëshirë dhe begati”, tha ai.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img