Tirana
overcast clouds
16 ° C
16 °
16 °
82 %
1.5kmh
90 %
Sht
15 °
Die
21 °
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
19 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Karantinë 2 javore për hyrjet nga Shqipëria në Greqi, ja kush kategori përjashtohet

spot_img

Lajme të ngjashëm

Greqia njoftoi sot shtrirjen e masave kufizuese me Shqipërinë nga 3 maji deri më 14 maj ku parashikohet karantinë prej 14 ditësh për ata shtetas që udhëtojnë nga Shqipëria drejt Greqisë duke përjashtuar drejtuesit e kamionëve.

Sipas njoftimit në gazetën qeveritare greke mbetet në fuqi kufizimi i numrit të personave që lejohen të hyjnë në ditë në Greqi nga Kakavia (400 persona), ndërkohë që pikat e tjera kufitare me Shqipërinë do të vijojnë të jenë të mbyllura.

Gati një javë më parë edhe Shqipëria vendosi karantinën 14 ditore për të gjithë shtetasit që hynin nga Greqia në Shqipëri, madje dhe nga Maqedonia e Veriut.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img