Tirana
overcast clouds
16 ° C
16 °
16 °
82 %
1.5kmh
90 %
Sht
15 °
Die
21 °
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
19 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

“Karantinë 2 javë për ata që vijnë nga Greqia”, Kryemadhi “zbulon prapaskenat” e Komitetit: E dinë që ata do të votojnë kundër Ramës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Sot Komiteti Teknik i Ekspertëve vendosi masa të reja lidhur me situatën e pandemisë që vijon të mbetet shqetësuese në të gjithë botën.

“Dy javë karantinë për ata që vijnë nga Maqedonia e Veriut dhe Greqia”, ishte një prej vendimeve.

Ndërkohë kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e ftuar në “Open” tha se ky vendim vjen sepse e dinë që 90% e emigrantëve që do të vinin do të vononin kundër Ramës dhe Rilindjes.

“Pjesëmarrja mund të jetë më e vogël për shkak të largimit, për shkak edhe të vendimit që ka marrë komiteti teknik, që nuk lejon emigrantët për të ardhur dhe i ka detyruar që të karantinohen 2 javë, sepse e di që 90% e emigrantëve që do të vijnë, do të jenë votues kundra Rilindjes”, tha Kryemadhi.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img