Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
74 %
1.3kmh
54 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
25 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Karaburuni dhe Kanina “nën pushtetin” e flakëve, digjet një sipërfaqe e madhe me bimësi (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Karaburuni dhe Kanina janë përfshirë nga zjarri mbrëmjen e sotme. Flakët kanë përfshirë një sipërfaqe të konsiderueshme me bimësi dhe shkurre.

Forcat zjarrfikëse kanë mbërritur në vendngjarje dhe po punojnë për shuarjen e flakëve, të cilat po përhapen me shpejtësi edhe për shkakj të erës. Situata është problematike dhe tejet shqetësuese.

Në Karaburun janë 8 forca zjarrfikëse të zonave të mbrojtura. Në Tragjas të Vlorës ndërkohë ka ende vatra zjarri aktive.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img