Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
26 %
2.1kmh
0 %
Mër
2 °
Enj
7 °
Pre
10 °
Sht
10 °
Die
9 °
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

“Kapriçot” e qershorit, temperatura të larta, shi dhe rrebeshe, mësoni si do të jetë moti gjatë javës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjatë kësaj jave vendi parashikohet të jetë në një zonë të ndërmjetme masash ajorore. Në pjesën perëndimore të Mesdheut do të ndikoje anticikloni dhe në Ballkanin Lindor do të mbetet ndikim i ciklonit me qendër që do të drejtohet për në Detin e Zi.

Kështu në vend priten kryesisht kthjellime e vranësira. Këto hera herës do të marrin zhvillim kryesisht në pjesën malore dhe kodrinore të vendit. Në këto zona në orët kur temperaturat do të arrijnë maksimumin e tyre parashikohen lokalisht reshje shiu me shtrëngata breshëri dhe rrufe. Kjo situatë do të mbartë me vete në këto orare dhe zagushi pasi dhe temperaturat do të vijnë në rritje.

Era përgjithsisht do të fryjë juglindje dhe veriperëndim e lehtë dhe në bregdet e pëgjatë luginave në mesditë do të vijojë me forcë mesatare dhe deri të vrullshme gjatë ditës së henë e të martë. Valëzimi në dete 3 deri 4 ballë deri ditën e martë. Më tej deti i qetë.

Më shumë


spot_img

spot_img